Најголемата грешка која ја правиме со пиво и газирани сокови

Најголемата грешка која ја правиме со пиво и газирани сокови

Сите правиме грешка така што откако ќе одиме во маркет ги ставаме газираните пијалоци и пивото брзо да се оладат во ладилникот.

Сепак, тие можат ако подолго ги заборавиме од ладно и голем притисок да експлодираат внатре.

Затоа ладете ги во фрижидерот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text