За печено лиснато тесто – Ќе нарасне и ќе биде совршено

За печено лиснато тесто – Ќе нарасне и ќе биде совршено

Лиснатото тесто кое е вкусно за специјалитети, ќе биде совршено ако добро се испече.

Тоа е најважно за да има совршена текстура и да нарасне, а се пече на голема температура 250 степени.

Ако ставите покрај него и мала шерпа со топла вода, ефектот ќе биде поголем.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text