Неодоливо вкусно: Фрапе од банана и крушка

Неодоливо вкусно: Фрапе од банана и крушка

Неодоливо фрапе кое ќе го правите постојано!

Состојки:

  • 4 дл млеко
  • 2 банани
  • 1 крушка
  • 2 лажици шеќер
  • 0,3 дл ликер
  • 1/2 чаша кршен мраз

Начин на подготовка:

  1. Исчистете го овошјето, ставете во миксер, додајте 2 лажици шеќер, чашка ликер, ладно млеко и половина чаша кршен мраз. Блендирајте кратко да добиете течна маса.

     

  2. Фрапето можете да го послужите со чоколадни трошки или цимет.

Уживајте!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text