Бомбици со желе

Бомбици со желе

Вкусно и брзо се прави. Десерт за сите сетила.

Состојки:

  • 500 гр. мелени бисквити
  • 200 гр. маргарин
  • 200 гр. шеќер во прав
  • 100 гр. желе
  • 100 гр. кокос
  • млеко по потреба

Подготовка:

  1. Маргаринот се топи, се мешаат бисквитите кои се мелени со шеќер во прав, а желето се сече на ситни коцки.
  2. Се става маргаринот врз шеќерот и бисквитите, се додава желе и се меси.
  3. Ако треба се додава млеко да се замеси убаво.
  4. Се прават бомбици и се валкаат во кокос.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате