Интегрални погачи – Вкусна вечера или појадок без да накачиме килограми

Интегрални погачи – Вкусна вечера или појадок без да накачиме килограми

Направете вкусни погачи кои се диетални и интегрални.

Состојки:

  • 2 дл. масло
  • 2 дл. кисела вода
  • 3 шолји интегрално брашно
  • 1 прашок за пециво
  • 2 лажички сол

Подготовка:

  1. Се става во сад масло со кисела вода, сол, прашок за пециво и на крајот брашно, па се убаво се замесува.
  2. Се прават погачи и се ставаат на плех со хартија.
  3. Се печат на 200 степени 10 минути.
  4. Супер се за појадок или вечера со јогурт.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате