Фил за торта со рендани банани – Ви требаат три состојки

Фил за торта со рендани банани – Ви требаат три состојки

Направете совршен фил за торта со банани.

Состојки:

  • 200 гр. маргарин
  • 1 конзерва кондензирано млеко
  • 3 банани

Подготовка:

  1. Се мати омекнатиот маргарин и се додава постепено млекото.
  2. Се рендаат и бананите крупно и се додаваат.
  3. Се заедно се меша и се премачкува тортата.
  4. Вака оставете ја половина час на собна температура па во ладилник.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате