Чоко-кокос бомбици

Чоко-кокос бомбици

Направете совршени колачиња со чоколадо и кокос.

Состојки:

  • 200 гр. кокос
  • 150 гр. кондензирано млеко
  • 200 гр. црно чоколадо

Подготовка:

  1. Се става кокосот во сад и се додава млекото со еден прстофат сол и се меша убаво.
  2. Се остава смесата еден час во ладилник.
  3. Се прават потоа топчиња кои се ставаат во растопено чоколадо со малку масло.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате