Се борат со стареењето – Намирница за здравје и убавина

Се борат со стареењето – Намирница за здравје и убавина

Урмите се најздравата намирница на светот.

Имаат природен шеќер во себе, помагаат за здравје на телото, а помагаат за срцето, за неговите витални функции, како и се нервите.

Тие се голем сојузник во борбата со стареењето.

Имаат калциум, магнезиум, фосфор во себе.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text