Вашите нови омилени компири – Само ги сечете и имате деликатес

Вашите нови омилени компири – Само ги сечете и имате деликатес

Направете ги вашите нови омилени компири од рерна.

Состојки:

  • 6-7 компири
  • 1 лажица маргарин
  • 1 лажица масло
  • 2 чешни лук
  • сол, бибер и црвен пипер

Подготовка:

  1. Се пресекува компирот на половинки и се става на намастаен плех.
  2. Се пече на 200 степени на загреана рерна.
  3. Се ставаат сите состојки з апремачкување во сад и се премачкува компирот на пола печење, па се допекува да фати кора.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате