Вирусите ќе бегаат од вас – Чај од ѓумбир и лимон

Вирусите ќе бегаат од вас – Чај од ѓумбир и лимон

Направете чај од ѓумбир и лимон.

Состојки:

  • 1 шолја зовриена вода
  • малку нарендан ѓумбир
  • 1 лажиче мед
  • 1 лажиче сок од лимон

 

 

Се загрева вода се става ѓумбирот и се остава три минути.

Се додава мед и лимон. Се цеди чајот.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text