Вака џогерот нема да мириса лошо – Намирница од кујната му го продолжува векот

Вака џогерот нема да мириса лошо – Намирница од кујната му го продолжува векот

Ако сакате да го продолжите рокот на џогерот и да нема непријатни мириси на него, има мал трик.

Потребно е преку ноќта да го оставите да отстои во раствор од вода и сол.

На овој начин ќе го продолжите векот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити