Смути од боровница и банана готово за 5 минути: Ќе бидете полни со енергија

Смути од боровница и банана готово за 5 минути: Ќе бидете полни со енергија

Пробајте ја оваа брза напивка за најдобар почеток на денот.

Состојки:

  • 1 зрела банана
  • 50 гр боровници
  • 125 мл ладна вода
  • 1 лажица чиа
  • 1 лажица ленено семе
  • 1 лажица овесни снегулки
  • 1 лажица бадемов путер
  • 2 урми без коски

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и матете додека не добиете глатка смеса. Додајте вода или млеко по желба, во зависност од густината која сакате да ја постигнете.

Уживајте!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text