Вкусни залаци од пилешко

Вкусни залаци од пилешко

Вкусно пилешко месо со зеленчук…

Состојки:

  • 300-400 гр пилешко бело месо
  • свежа краставица
  • 1 конзерва пченка
  • 400 гр мајонез
  • 100-150 гр рендан кашкавал

Начин на подготовка:

  1. Месото сварете го со малку сол. Кога ќе се излади, исечкајте го на коцки и ставетет во поголем сад. Во тоа додајте исечкани краставици, исцедена пченка, рендан кашкавал и мајонез.

     

  2. Сите состојки лесно измешајте ги. Доколку е потребно додајте уште малку сол.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text