Бананата помага за проблемот на зимата подобро од апче

Бананата помага за проблемот на зимата подобро од апче

Бананите се моќна и здрава овошка која често се јаде во Македонија, а имаат и скриена намена.

Имено, многу се корисни за болка во грлото.Особено се корисни за воспалено грло зошто бананата е лесна.

Имаат во себе витамини Ц и Б6 како и калиум.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text