Ролат кој ќе го правите многу често – со јаболка и ореви

Ролат кој ќе го правите многу често – со јаболка и ореви

Вкусен ролат кој ќе ве освои!

Состојки за бисквит:

  • 6 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 6 лажици брашно

Состојки за фил:

  • 1 кг изрендани јаболка
  • 100 гр ореви
  • 100 гр суво грозје
  • цимет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text