Грешка со меленото месо – Никогаш не го замрзнувајте во опаковката во која е купено

Грешка со меленото месо – Никогаш не го замрзнувајте во опаковката во која е купено

Меленото месо е често користен производ, од него се прават многу деликатеси, но има и важни правила поврзани со него, а едно од нив е да не се замрзнува месото во оригиналното пакување.
Зошто? – Одговорот е следен:Пакувањето со кое го купувате месото е претенко за да го заштити од екстремно ниски температури.

Се става во фолија или подебела пластична кеса и во ладилник.

Следен пат обидете се за да видите разлика.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text