Светнете го рендето – Исчистете го како да е ново со една намирница

Светнете го рендето – Исчистете го како да е ново со една намирница

Колку и да го миеме рендето, секогаш на него останува нешто ситно, особено ако стоело без вода откако сме го користеле.

За да се исчисти и да му се врати сјајот ви треба само лимон.Оваа моќна намирница се користи така што ќе ја преполовите, и со едниот дел ќе го истриете убаво рендето.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки