Ќе ви ги реши маките со забите – Малку чај и нема каменец

Ќе ви ги реши маките со забите – Малку чај и нема каменец

Црниот чај е многу здрав и корисен за устата и забите.
Иако по правило чаевите се нездрави за оралното здравје, особено засладените, сепак тоа не е случај и со црниот чај.Помага за да се собира помалку забен каменец на забите.

Само исплакнете ја устата со овој чај и ќе има разлика.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text