Прокељ и маслиново масло – Лек за видот

Прокељ и маслиново масло – Лек за видот

Лутеинот кој го има во прокељот многу помага за здравје на очите.Не чува од катаракта, од главниот причинител на слепило.

Ако му додадете и маслиново масло, лутеинот се зголемува и тоа е вистински лек за здравје на очите.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text