За периодот на грип и настинка: Зајакнете го имунитетот со неколку намирници

За периодот на грип и настинка: Зајакнете го имунитетот со неколку намирници

Ако сакате да го зајакнете имунитетот, особено во зима, се што ви треба е разновидна и балансирана храна, свежо овошје и зеленчук.

Потребни ви се витамини А, Ц и Е кои го чистат телото од радикали.

Јадете многу зеленчук, особено зелен, како и овошје, особено цитрусно.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text