Едноставен, а вкусен ручек: Пилешко во крем сос со печурки

Едноставен, а вкусен ручек: Пилешко во крем сос со печурки

Брзо и лесно. Протеински оброк идеален за ручек или вечера.

Состојки:

 • 500 гр пилешки гради
 • 400 гр шампињони
 • масло
 • сол
 • бибер
 • зачин
 • слатка пипер
 • оригано
 • 4 лажици кисела павлака
 • 1 лажичка сенф
 • ориз за прилог

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text