Грешка со клавчињата – Сите го правиме ова а губи 4 важни лековити својства

Грешка со клавчињата – Сите го правиме ова а губи 4 важни лековити својства

Малкумина не сакаат вкусна пченка или клавче, нешто здраво, корисно и вкусно.

Секогаш кога се лупи пченката, ги тргаме и оние конци по неа, а тоа е грешка.

Свилата на пченката има многу состојки кои спречуваат да настане камен во бубрег, се природен диуретик, помагаат да се намали нивото на шеќер и холестерол, како и да се намали ризикот од згрутчување крв.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text