Напивка која за 48 часа го разбива салото: После првата голтка имате чувство дека ви гори стомакот

Напивка која за 48 часа го разбива салото: После првата голтка имате чувство дека ви гори стомакот

Овој мелем го елиминира вишокот маснотии и вода од организмот, ја подобрува работата на мозокот, го подобрува памтењето, го подобрува слухот и видот…

Состојки:

  • 125 гр рен
  • 3 непрскани лимони
  • 3 лажици мед

Начин на подготовка:

  1. Во блендер измиксајте 125 гр рен. Земете три лимони, расечете ги, извадете ги семките, па заедно со кората, исто така, измиксајте ги и измешајте ги со рен. Во тоа додајте 3 лажици мед и добро измешајте.

     

  2. Чувајте ја оваа напивка во затворена тегла во фрижидер. Земајте по една мала лажица мелем два пати дневно со оброците. Користете во текот на 3 недели и гледајте како струкот се намалува.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text