Одлична смеса која го чисти дебелото црево од токсичен отпад

Одлична смеса која го чисти дебелото црево од токсичен отпад

Многу луѓе имаат цревни проблеми кои се однесуваат на здравјето на дебелото црево. Затоа, ви донесуваме рецепт за домашна смеса, која ќе ви помогне да го исчистите токсичниот отпад од дебелото црево.

Состојки:

  • 1 јаболко
  • 1 лажица ленено семе
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажица сиров органски мед
  • 1 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки заедно во блендер и веднаш испијте ја напивката.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text