Погачици со чварки – одличен стар рецепт

Погачици со чварки – одличен стар рецепт

Погачици со чварки по одличен стар рецепт.

Состојки:

  • 800 гр глатко брашно + по потреба
  • 2 кесички сув квасец или коцка свеж
  • 1/2 л млеко
  • 2 лажички сол
  • 1 јајце
  • 350 гр чварки
  • 100 гр путер
  • 1 лажичка црн бибер
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text