Нема неред и долго чистење – Најлесен и највкусен начин за поховање месо

Нема неред и долго чистење – Најлесен и највкусен начин за поховање месо

Наместо да поховате месо на рингла, и да впие многу масло, направете го тоа во рерна.

Полесно е и побрзо, маслото нема да прска, нема да има неред.

Кујната и домот нема да имаат непријатен мирис.

Земете парчиња месо, валкајте ги во брашно и јајца, лебни трошки.

Печете се на загреана рерна на 200 степени додека не добие златна боја.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

singlepost_text