Трик со кој сирењето нема долго да се исуши – Ви треба крпа со оцет

Трик со кој сирењето нема долго да се исуши – Ви треба крпа со оцет

Тврдите сирења нема да се сушат брзо со еден трик.

Замотајте ги во крпа со вода и оцет.Оставете ставете го во сад во ладилник.

Оцетот нема да дозволи да се засуши.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text