Кога ви се јаде благо а немате време: Бомбици за 15 минути

Кога ви се јаде благо а немате време: Бомбици за 15 минути

Направете бомбици за 15 минути.

Состојки:

  • 350 гр. мелени бисквити
  • 50 гр. чоколадо
  • 200 гр. шеќер
  • 7 лажици рум250 гр. маргарин
  • 1 лажица какао

Подготовка:

  1. Се мелат бисквитите и чоколадото и се додава растопен маргарин.
  2. Се ставаат и сите други состојки и се меша.
  3. Се прават со рацете мали бомбици и се валкаат во шеќер.
  4. Се служат оладени.
  5. Наместо шеќер може да ги валкате и во кокос.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text