Не го фрлајте преварениот ориз – Направете деликатес со него

Не го фрлајте преварениот ориз – Направете деликатес со него

Ако оризот ви се превари, има лесен начин да се спаси.

Од него може да направите деликатес како прилог.

Ставете му едно јајце, малку бибер и сол и две лажици презла, па измешајте.

Малку по малку со лажица вадете од  смесата и пржете во врело масло.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки