Нема рибање и мака – Исчистете ги загорените тенџериња лесно

Нема рибање и мака – Исчистете ги загорените тенџериња лесно

Ако ви загореа тенџерињата при готвење, има лесен начин да се исчистат без мака.
Ставете вода со сол и оставете ја врела да отстои неколку часа.
Потоа сите наслаги ќе се исчистат.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text