Секогаш комбинирајте природен сок вака

Секогаш комбинирајте природен сок вака

Цедените сокови се многу вкусни, но има само еден проблем со нив.

Имено, тие имаат шеќер од овошјето, но немаат ни малку влакна од кората или лушпата.

Тоа значи дека цеден сок го зголемува нивото на шеќер и не изгладнува.

Затоа комбинирајте овошје со протеини.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text