За чистење на телото – Чај кој најмногу им помага на жените

За чистење на телото – Чај кој најмногу им помага на жените

Кардамом е билка со исклучително јак мирис кој доаѓа од маслата. Се смета дека здравствените предности на кардамомот доаѓаат токму од овие масла.

Чајот од кардамом се користи за дигестивна помош, за лекување на проблеми со цревата и гастрит. Сепак, би требало да се посоветувате со лекар пред што и да почнете да пиете.

Овој чај помага и за детоксикација на телото и исфрлање на сите негативни и штетни материи. Ги елиминира токсините од телото.

Помага и против загушувања, проблеми со тешко дишење и синуси како и лош здив и предменструален синдром кај жените.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text