Ќе бидат како перниче – Трик за најмеки и највкусни крофни

Ќе бидат како перниче – Трик за најмеки и највкусни крофни

Крофните се деликатес кој може да го јадеме со крем, со џем, со пудинг, со фил по избор, па дури и празни и секако се вкусни и ги јадат сите генерации.

Имено, ако сакате да ви бидат воздушести и меки, да не се лепат и да бидат вкусни, има мал трик.

Во самата смеса за крофните, ставете 1-2 лажици оцет.

Вака нема да се почувствува вкусот на оцетот, а ќе бидат меки, нелепливи и како душа.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text