Помагаат за тешки состојби – Зошто да јадеме сончоглед

Помагаат за тешки состојби – Зошто да јадеме сончоглед

Сончогледовото семе е вкусно и здраво а се препорачува поради многу здравствени придобивки на телото.

Помага за да се превенира астма и да се намалат негативните последици од неа.

Исто така, помага и за да се спречи мигрена.

Најважната намена е дека го намалува ризикот од срцев и мозочен удар.

Го намалува и високиот крвен притисок.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text