Природна напивка за регулирање на холестеролот

Природна напивка за регулирање на холестеролот

За оваа природна напивка се тврди дека го регулира холестеролот.Вкусното и хранливо какао освен што може да влијае на регулирање на крвниот притисок и јакнење на крвните садови, може да го намали и „лошиот“ холестерол и да го зголеми добриот.

За тоа се заслужни флавоноидите кои ги содржи какаото во изобилство, а кои истовремено се значајни и за намалување на ризикот за дијабетес.

Какаото би требало да се пие топло. Измешајте шолја млеко, две лажици какао во прав, една лажица мед, една лажичка екстракт од ванила и прстофат сол.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text