Зеленчук кој се бори со акни и брчки – Веќе не ви требаат скапи креми

Зеленчук кој се бори со акни и брчки – Веќе не ви требаат скапи креми

Спанаќот е намирница која често се препорачува за јадење, вкусна е и здрава и има многу железо во себе.
Спанаќот има витамини и минерали кои го успоруваат стареењето на кожата и помагаат да изгледаме помладо.
Има витамини Ц и бета каротен, лутеин и киселина која помага кожата да биде мека, сјајна и нежна.
Се исфрлаат и токсините од телото.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text