Колку често треба да ги менуваме ножевите во кујна?

Колку често треба да ги менуваме ножевите во кујна?

Ножот е неизбежен прибор во кујната, а многу е важно и колку долго се користат ножевите.

Треба да се менуваат секоја година, особено ако се изгребани или скршени.

Се продолжува рокот така што се оштрат еднаш неделно.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text