Смути со урми и банани

Смути со урми и банани

Направете вкусно смути за појадок.

Состојки:

  • 1 банана
  • 150 гр. спанаќ
  • 2 урми
  • 1 шолја боровинки
  • 1 лажиче какао
  • 1,5 шолји вода

 

 

Се става се во блендер и се пие.

Повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг во живо од натпреварот помеѓу Манчестер и Реал

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ја покажа ќерката

ФОТО: Погледнете во чија прегратка заврши Марк од „Брза кујна”

ФОТО: Марк од Брза кујна ја покажа сопругата

ФОТО: Водителката изненади – ова се новите Марк и Никола во „Брза кујна”

Шеф Марк Де Јонг најави голем кулинарски настан годинава во Македонија

ФОТО: Еве како Марк де Јонг го честиташе Денот на готвачите

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите

singlepost_text