Овошје кое се јаде често во македонските семејства – За што помагаат бананите

Овошје кое се јаде често во македонските семејства – За што помагаат бананите

Бананите често ги јадеме, вкусни се и може да послужат за се, од сокови, десерти, ручеци, салати, смути…а не знаеме колку се здрави.
Ако изедете банани пред вежбање ќе имате повеќе енергија.
Богати се со калциум и ги штитат коските.
Го подобруваат расположението и смалуваат стрес.
Ја јакнат и крвта.
Го смалуваат притисокот.
Помагаат брзо да се вари храната.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

 

singlepost_text