За добро расположение – Доволно е само да ги помирисате овие овошја

За добро расположение – Доволно е само да ги помирисате овие овошја

За добро расположение некогаш ви требаат само намирници од кујната, но не да ги јадете, туку помага и самиот мирис.

Тука е цитрусното овошје, ако само помирисате грејпфрут, лимон, портокал, цирон, мандарина…ќе бидете добро расположени и со енергија поради витаминот Ц.

Помагаат и нането и пеперминт, како и мирисот на рузмарин.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text