Ставете ја оваа маска за коса – Ви требаат само 15 минути и нема веќе да отидете на фризер

Ставете ја оваа маска за коса – Ви требаат само 15 минути и нема веќе да отидете на фризер

Медот, циметот и маслиновото масло се моќна комбинација, особено кога станува збор за косата.

Земеше лажиче цимет, пола шолја маслиново масло и лажиче мед.

Ставете го маслиновото масло да се загрее, па ставете мед и потоа цимет и измешајте.

Исчешлајте ја косата и нанесете од темето надоле.

Нека стои 15 минути па исплакнете со шампон.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text