Помага за мозокот и подобро помнење – Зеленчук кој често треба да го јадете

Помага за мозокот и подобро помнење – Зеленчук кој често треба да го јадете

Спанаќот е најдобра намирница за мозокот.

Има многу омега 3 масни киселини, помага да се создаде и мускулна маса.

Штити од срцеви болести, мозочен удар и остеопороза.

Се бори и за подобро паметење.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text