Цел живот грешиме – Домат и сирење се штетна комбинација заедно

Цел живот грешиме – Домат и сирење се штетна комбинација заедно

Иако сите сакаме шопска, како и домат со сирење, сепак оваа комбинација не е здрава.

Иако е вкусна, штетна е за панкреасот и јетрата.

Киселината од доматот реагира со калциумот од белото исрење и се создаваат штетни наслаги.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text