Го создава хормонот на среќата – Јадете го ова овошје во зима

Го создава хормонот на среќата – Јадете го ова овошје во зима

Калинката е овошје кое често треба да се јаде, особено во зима.

Калинката има многу витамини и помага за здравјето на срцето и крвотокот на телото.

Го јакне и имунитетот и помага да бидеме расположени.

Го создава хормонот на среќата.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text