Чоколаден колач со мак: Совршена комбинација за љубителите на слатки

Чоколаден колач со мак: Совршена комбинација за љубителите на слатки

Одлична комбинација од мак и чоколадо – брзо и лесно се прави, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 3 јајца
  • 200 гр шеќер
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • 150 мл јогурт
  • 100 мл масло
  • 1 кесичка прашок за печиво
  • 150 гр брашно
  • 150 гр мак
  • 150 гр чоколадо за глазура
  • 50 гр путер за глазура

.Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text