Салата од пилешко и костени – добар избор за доручек

Салата од пилешко и костени – добар избор за доручек

Вкусна салата од пилешко месо и костени…

Состојки:

 • 2 чаши исчистени костени
 • 250 гр готвено пилешко исечкано на парчиња
 • 2 стебла исечкан целер
 • 1 печена црвена пиперка
 • 2 лажици јогурт
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Костените згответе ги или испечете ги во печка 30 минути. Оставете да се изладат и потоа ситно исечкајте ги.

   

 2. Во посебен сад измешајте ги сите состојки и додајте малку јогурт.

   

 3. Држете во фрижидер најамлку два часа, па послужете.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text