Видео рецепт: Омлет ролни во кори од пита

Видео рецепт: Омлет ролни во кори од пита

Направете вкусни омлет ролнички.

Состојки:

  • 2 кори за пита 
  • 4 јајца 
  • 100 гр. сланина 
  • фета и сол 

Подготовка:

  1. Се сечат на 4 дела корите да добиете 8. Се сече ситно сланината и се пржи на тава без масло. 
  2. Се матат јајца и се ставаат зачини и се додаваат во тавата врз сланината. 
  3. Се дели смесата на осум дела и се става на секоја кора од смесата, па ронета фета и се витка. 
  4. Се пржат на масло.

Готви со љубов и уживај во храната 🙂

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука

singlepost_text