Офарбајте ја косата без хемикалии – Ако сакате плава коса ви треба само чај

Офарбајте ја косата без хемикалии – Ако сакате плава коса ви треба само чај

Постои начин да ја добиете посакуваната боја на коса и без фарба.
За да имате плава коса  ви треба само чај од камилица.Во пола литар вода ставете си 100 грама цветови камилица. По варењето процедете.

Се натопува косата со течноста и се мие и суши.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text