Не е само за салати и манџи: Зелката помага за голем проблем наместо апче

Не е само за салати и манџи: Зелката помага за голем проблем наместо апче

Сите сакаме зелка, но малкумина знаат колку е здрава и дека е најдобар лек за кожата.

Ако имате отоци, црвенило, рани по кожата, само ставете си лист зелка.

Помага и за зараснати нокти, а се користи така што неколку листа зелка се замотуваат на прстот и тие спречуваат инфекција.

Се остава да делува преку ноќ со чорапа.

 

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука

singlepost_text