Ќе биде масна и нема да лепи – Трикови за совршена скара

Ќе биде масна и нема да лепи – Трикови за совршена скара

Сите сакаме вкусна скара, а има правило како скарата да биде намастена и да не лепи.

Истријте ја со парче сланина, или намачкајте маслиново или сончогледово масло.

Никогаш не купувајте пресуво месо. Ставете го во маринада од вино, соја сос и лимонов сок.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text